16. november er der kommunalvalg, Arkivfoto: Peter Mørk
Livet her

Her er kandidaterne til kommunalvalget i Jammerbugt

13. november 2021 kl. 11:00

A Socialdemokratiet

Diane Aarestrup, Pandrup

Rene Rosenkrans, Fjerritslev

Jens Chr. Golding, Moseby

Susanne Møller Jensen, Nørhalne

Kiki Bach, Aabybro

Per Halsboe-Larsen, Fjerritslev

Mette Vestenbæk, v. Hjermitslev

Fillip Christensen, Tranum

Peter Vejlø Vestergaard, Hjortdal

Lisbet Emmery, Gjøl

Louise Smith Jensen, Biersted

Frank Trolle, Biersted

Villy Thomsen, Skovsgaard

Nanna Holdgaard Meineche, Aabybro

Winnie Aakjær, Hune

Mads Sørensen, Pandrup

Gerda Kanstrup, Pandrup

Arne Henriksen, Blokhus

B Radikale venstre

Vibeke Dalsgaard

Jørn Baandrup

Sonja Hejselbæk

Niels Kristian Pilgaard Jensen

Annegrete Jensen

C Det Konservative Folkeparti

Jørgen Ravn Christensen, Gjøl

Palle L. Nielsen, Fjerritslev

Anna Vallentin Møller, Bonderup

Anne Mette Bob Kronborg, Aabybro

Johnny Solberg, Halvrimmen

D Nye Borgerlige

John Bjerg, Pandrup

Søren Pagh Albers, Fjerritslev

Jesper Riis Hansen, Aabybro

F SF - Socialistisk Folkeparti

Frank Østergaard

Charlotte Holst Høybye

Jakob Sønderhaven Korsgaard

Jørgen Olsson

Mie Tinggaard Larsen

K Kristendemokraterne

Jørgen Bjerregaard

Jakup F. Jacobsen

Bente Ågren Jensen

O, Dansk Folkeparti

Anne-Mette Ulstrup, Skovsgård

Jens Ørtoft, Kaas

Villy Sørensen, Saltum

Jonas Frank Steffensen, Brovst

T Lokallisten Jammerbugt

Merete Fuglsang Hansen, Hune

Bodil Færk, Aabybro

Liselotte Visnes Husted, Gøttrup

John S. Lambertsen, Tranum Enge

Nathalie Albrechtsen, Saltum

Jens Peter Larsen, Fjerritslev

V Venstre

Mogens Gade, Skovsgård

Mariane Andersen, Birkelse

Birgit Mejlholm Kold, Trekroner

Christian Hem, Pandrup

Helle Bak Andreasen, Brovst

Michael Krogsgaard, Aabybro

Morten Grønborg Larsen, Øland

Niels Jørgen Pretzmann, v. Thorup

Jane Koller, Saltum

Ib Nellemann, Aabybro

Mogens Bay, Fjerritslev

Kjeld Hedegård Nielsen, Kaas

Claus Svendsen, Nørhalne

Kim Nibe, Brovst

Ulla Flintholm, Fjerritslev

Bøje Holmsgaard Lundtoft, Pandrup

Hans Peter Urth, Biersted

Lisa Kronborg Sørensen, Tranum

Lasse F. Jensen, Bejstrup

Erik Løvind Andersen, Rødhus

Kim Jensen, Fjerritslev

Asger Møller Madsen, Brovst

Claus Rom, Gjøl

Per Vandkrog, Aabybro

Ø Enhedslisten

Svend Ole Jensen, Aabybro

Lis Jensen, Saltum

Sisse Gramstrup Munk, Biersted

Jens Borrits, Brovst

Pernille Andreasen, Arentsminde

Jan K. Højen, Kaas

Å Alternativet

Liselotte Jakobe Lundgaard

Valgforbund

VF1. Dansk Folkeparti og Venstre

O, Dansk Folkeparti

V, Venstre, Danmarks Liberale Parti

VF2. Radikale Venstre, Det konservative Folkeparti, Kristendemokraterne og Lokallisten Jammerbugt

B, Radikale Venstre

C, Det Konservative Folkeparti

K, Kristendemokraterne

T, Lokallisten Jammerbugt

VF3. SF, Enhedslisten - De Rød-Grønne og Alternative

F. SF - Socialistisk Folkeparti

Ø, Enhedslisten - De Rød-Grønne

Å, Alternativet

Andre læser også

Andre læser også

Nyeste

Hot lige nu